Asset 16 ortopedijavisiems@gmail.com Pirm. – Penkt.: 10:00 – 18:00
Nugaros skausmai, disko išvarža, juosmens srities skausmai

Sprando, krūtinės ląstos ir juosmens srities skausmai | Disko išvarža

Sprando, krūtinės ląstos ir juosmens srities skausmai gali prasidėti dėl įvairių priežasčių. Tačiau dažniausia skausmų priežastis – tarpslankstelinių diskų osteochondrozė.

Osteochondrozė yra degeneracinis–distrofinis procesas, kuris vyksta tarpslanksteliniams diskams praradus savo amortizuojančią funkciją, kurios priežastis – disko audinių degeneracija. Išskyrus tiesiogines traumas, diskopatijų kilmė nėra aiški. Pakenkus disko segmentą, stuburas tampa nestabilus, formuojasi kaulinės išaugos, pakenkiami raiščiai ir tarpslanksteliniai sąnariai. Disko poslinkiai (protrūzija arba išvarža), taip pat osteofitai (kaulinės išaugos) gali spausti nervines šakneles ir sukelti „šaknelinio“ tipo skausmus, vietinius skausmus ir skausmus, iradijuojančius į kojas.

Dažnai, vystantis disko išvaržai ir spaudžiant nervinę šaknelę, skausmai plinta į rankas, mentis, priekinę krūtinės ląstos pusę, netgi gali išprovokuoti miokardo infarktą. Skausmai sustiprėja kosint, čiaudint, pajudinus galvą. Skausmai ryškiausi rankose, sustiprėja naktimis, ligoniai dažnai priversti vaikščioti naktimis, „supti“ rankas, sutrinka jautrumas. Keletas tipinių: skausmai juosmens srityje, einantys į kojas, kojų, ypač pėdų silpnumas, kartais skausmai eina į kirkšnis, priekinį šlaunies paviršių, kelio sąnarius, dėl to įsitempia juosmens raumenys, tenka priimti nepatogią priverstinę padėtį, kartais net sutrinka dubens organų funkcijos.