Zigmas Katauskas | Kompleksinis stuburo ligų ir traumų gydymas tempimu | Skausmas strėnose

Kompleksinis stuburo ligų ir traumų gydymas tempimu | Zigmas Katauskas | Skausmas strėnose

Kompleksinis stuburo ligų ir traumų gydymas tempimu, masažu, manualine terapija daugeliu atvejų ligoniams padeda išvengti sudėtingų operacijų. JAV, Vokietijos, Japonijos klinikose, kur buvo taikytas šis metodas, apie 90 procentų pacientų sėkmingai išgijo. Panašūs rezultatai ir po ligonių gydymo akcinės bendrovės “Ortopedijos technika” poliklinikos Stuburo korekcijos kabinete. Tačiau šiuo metodu negali pasinaudoti visi pacientai, kuriems to reikia, nes ligonių kasos už tai nemoka.

Mažai rasime žmonių, kurie bent kartą gyvenime nesiskundė nugaros juosmeninės dalies bei sprando srities skausmais.

Beveik 50 procentų šių žmonių vargina ilgiau nei 6 mėnesius trunkantys chroniški skausmai. Kas trečias į gydymo įstaigas besikreipiantis ligonis skundžiasi stuburo skausmais. Jie dažniausiai kamuoja darbingus 30-50 metų amžiaus žmones.

Skausmas strėnose, kaklo srityje atsiranda dėl įvairių priežasčių. Vien stuburo somatinių ligų priskaičiuojama per 50, - teigė “Ortopedijos technikos” poliklinikos Stuburo korekcijos kabineto vadovas traumatologas ortopedas Zigmas Katauskas. - Mūsų kabineto medikų komanda - gydytojas traumatologas ortopedas Gerardas Aleksaitis, gydomojo masažo specialistė Edita Ivanickienė ir aš - taikome kompleksinį gydymą, paremtą sausu vertikaliniu skeletiniu tempimu, masažu bei manualine terapija tempimo metu. Šis metodas padeda ligoniams, kurie serga osteochondroze, kai būna pasislinkę stuburo slanksteliai, stuburo išvarža, stuburo traumos ir kt. Taip pat vaikams, kurie kenčia nuo slaptos, nulemtos gimdymo traumos stuburo patologijos, dėl paauglių laikysenos sutrikimų, sergant skolioze, jaunatvine osteochondropatija ir kitomis ligomis”.

Pašalinio neigiamo poveikio, taikant šį metodą, nepastebėta. “Stuburo ligų gydymas, kurio pagrindas yra tempimas, pripažintas tarptautiniu mastu ir laikomas vienu efektyviausiu ir pigiausiu metodu, nes atlikti tyrimai parodė neabejotiną metodikos įtaką organizmo reguliavimosi procesams, - sakė Z.Katauskas. - Nors šis gydymo būdas taikomas visame pasaulyje, Lietuvoje ligonių kasos apmoka ortopedo konsultaciją, reabilitacinį ambulatorinį gydymą (kuriam yra numatytos kvotos). Tempimo procedūros, nors įkainiai ir patvirtinti, kol kas dar nekompensuojamos”.

*** Ligoniai atvažiuoja iš įvairių šalių

Gydytojas Z.Katauskas su kolegomis stuburo susirgimus gydo sausu vertikaliu tempimu ir kitomis procedūromis nuo 1990 metų. Per tą laiką iš pradžių Kauno medicinos centre, o vėliau Stuburo korekcijos kabinete daugiau kaip penkiems tūkstančiams pacientų atlikta per 50 tūkstančių procedūrų.

Stuburo korekcijos kabineto medikai minėtą metodą modifikavo ir papildomai taiko vitofono, bioptrono terapiją, elektrostimuliaciją, vandens procedūras, gydomąją mankštą ir kt.

“Mūsų pacientas gauna kompleksinį gydymą - tai būna visos nugaros specialus atpalaiduojamasis masažas, sausas vertikalus tempimas, kurio metu atliekama manualinė terapija. Jei reikia, tempimo metu naudojame vibracinį masažą, infraraudonųjų spindulių ir vitafono arba bioptrono terapiją. Vidutiniškai pacientams reikia 10 procedūrų. Baigę pagrindinį gydymo kursą kartu su pacientais sudarome tolesnio stebėjimo ir reabilitacijos planą dviem metams”, - tvirtino Z.Katauskas.

Į Stuburo korekcijos kabinetą gydytis ligoniai atvažiuoja iš visos Lietuvos ir užsienio šalių - Austrijos, Airijos, Latvijos, Rusijos, Izraelio. Tačiau Z.Katauskas apgailestauja, kad ne visi gydytojai informuoja savo pacientus apie galimybę stuburo ligas gydyti minėtomis procedūromis. Atvykęs su gydytojo siuntimu pacientas konsultuojamas nemokamai, tačiau dažniausiai jiems rekomenduojama operuotis.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/gyvenimas/grozis-ir-sveikata/kompleksinis-gydymas-atstoja-sudetingas-operacijas.d?id=3344049

Daugiau negu 20 metų patirties.
Atlikta daugiau negu 50,000 procedūrų.

Turite nusiskundimų dėl stuburo?

Susisiekite dabar!